Деревне вугілля

мікропористий високовуглецевий продукт, що утворюється при піролізі деревини без доступу повітря.

Технологія виробництва деревного вугілля

Для отримання з деревини вугілля необхідно організувати процес піролізу, тобто розкладання без доступу повітря. Для цього використовують реторту – замкнутий бак, нагріваючи його через стінки. Парогази, які утворюються в процесі піролізу, виводяться через патрубок в реторті та використовуються для подальшого нагрівання.

Процес починається з закладання деревини в реторту, яку після цього закривають і нагрівають до 400-600°C. Пірометр, який розміщують в рекреаційному отворі, допомагає регулювати температуру.

Сам процес піролізу має три стадії:

Перший етап – це виведення вологи з деревини при температурі 150°C.

Другий – власне піроліз, при температурі 150-350°C з деревини виділяється газ і утворюється вугілля, а в дистиляті утворюються органічні продукти.

На третьому етапі відбувається розділення вугілля від смоли й неконденсованих газів – температура від 350°C до 550°C.

 

Деревне вугілля є екологічно чистим паливом і має такі переваги:

– при горінні не утворює диму і полум’я, тримаючи при цьому необхідну температуру;

– висока тепловіддача – 31 МДж/кг;

– відсутність будь-яких шкідливих речовин;

– рівномірна температура дозволяє добре просмажувати продукти;

– можливість використання для гриля, барбекю, камінів.

Завдяки наявності лінії просіювання та калібрування, в середині упаковки мінімальна кількість пилу (тільки незначна кількість 1-2%, яка могла утворитись в процесі перевезення) та маленької фракції (до 20 мм). Фракція вугілля оптимально підібрана для комфортної роботи з ним. Для побутових споживачів, які купують передусім в мішках 3-5 кг ми відбираємо фракцію 20-60 мм, а для споживачів «HoReCa», які споживають в мішках по 10 та більше кг, ми відбираємо «ресторанну» фракцію 40-120 мм (шматки більше ніж 120 мм подрібнюються вальцями до фракції 80-100 мм).

Брикети з пресованого вугільного пилу типу «Подушка»

Деревно-вугільні брикети виготовляються з вугільного пилу та подрібненої до пилу фракції 0-20, які були відібрані при просіюванні та калібруванні вугілля на фракції. Маса з пилу, зв’язувального компонента та води подається на вальцьовий прес, який під тиском формує брикет у вигляді подушки. Як зв’язувальний компонент застосовується крохмаль, що дозволяє використовувати брикети як паливо для приготування різних м’ясних та інших харчових продуктів на відкритому вогні в барбекю і мангалі. Недобросовісні виробники використовують дешеві зв’язувальні речовини, через які при розжарюванні брикету виділяється їдкий дим. Після преса, щоб брикет набув механічної стійкості, його висушують в сушильній камері. Висушений готовий брикет розфасовують в паперові мішки по 2,5 кг. Можлива розфасовка в тару покупця.

Тривалість горіння вугільних брикетів становить 4-5 годин, на відміну від звичайного деревного вугілля, що горить 1-2 години. Купуючи брикети з деревного вугілля, Ви можете використовувати їх в три рази довше, що дає суттєву економію. Сталість температури при згорянні протягом 4-5 годин вигідно відрізняє брикети від звичайного деревного вугілля.

Брикет у формі «подушечки» набув значного поширення в країнах ЄС, а також Північної та Південної Америки. Популярність він заслужив завдяки своїм характеристикам:

– Висока щільність, що позначається на тривалості горіння.

– Однорідна фракція ‒ рівномірний розподіл тепла.

– Висока механічна міцність ‒ мінімальна кількість відсіву, при фізичному впливі (транспортування, навантажувальні роботи й т. д.).

Обуглені Брикети Pini Kay з твердих порід дерева

Виготовляється як і деревне вугілля методом піролізу, тільки не з деревини, а з брикету Pini Kay, який був виготовлений із пресованої стружки твердих порід дерева. Такі брикети мають високу тепловіддачу, не виділяють шкідливих речовин і не дають полум’я. Перевага перед деревним вугіллям в більш тривалому часі горіння (4-6 годин).

– Не димить, не має запаху, не створює полум’я, відсутні хімічні добавки.

– Має високу тепловіддачу, швидко розпалюється без самозаймання.

Область застосування: приготування їжі на мангалі, грилі, шашличниці, барбекю; топка в печах і камінах при опаленні житлових приміщень.

Асортимент товарів для мангала

Для мангала:

    • Вугілля мікс з твердих порід без пилу в паперових крафт мішках
      • Вугілля в мішках від 2,5 до 5 кг (фракція 20-60 мм)
      • Вугілля в мішках 10 кг (ресторанна фракція 40-120 мм)
    • Брикети з пресованого вугільного пилу типу «Подушка»
    • Обвуглені Брикети Pini Kay з твердих порід дерева
    • Розтопка
      • Тріска букова 35 см в сітці.
      • Тріска хвойна 35 см в коробі
      • Парафінова стружка
    • Дрова колоті

Виготовляється як і деревне вугілля методом піролізу, тільки не з деревини, а  з брикета Pini Kay який був виготовлений із пресованої стружки твердих порід дерева

Такі брикети мають високу тепловіддачу, не виділяють шкідливих речовин і не дають полум’я. Перевага перед деревним вугіллям – більш тривалий час горіння (4-6 годин).

– не димить, не має запаху, не створює полум’я, відсутні хімічні добавки.

– Має високу тепловіддачу, швидко розпалюється без самозаймання.

Область застосування: приготування їжі на мангалі, грилі, шашличниці, барбекю; топка в печах і камінах при опаленні житлових приміщень.