Паливні брикети з деревини – чиста екологічна продукція: виробляється без використання склеюючих речовин і хімічних добавок, з натуральних відходів деревини, необроблених хімічними препаратами. Сама деревина містить лігнін, який і є сполучною речовиною. Виробляються брикети при великому тиску і високій температурі. В процесі високотемпературного запікання деревини знищується весь бактеріальний фон і виходить чистий від паразитів (мікробів, жучків і грибків) продукт.

Висока температура, при пресуванні, створює умови запливання поверхні брикету, завдяки чому брикет стає водонепроникним і не схильний до гниття. Зберігати такі паливні брикети можна максимально довго.

Паливні брикети мають теплотворну здатність 4,5-5 кВт/кг, це можна порівняти з вугіллям і на 50 % вище в порівнянні з деревиною. З цього випливає, що одного кілограма брикету достатньо для обігріву приміщення площею 50 м2 протягом цілої години. Для споживача вигідність використання паливних брикетів очевидна, особливо за наявних на ринку цін. Адже, при згорянні 1000 кг паливних брикетів виходить та ж кількість теплової енергії, як при згорянні: 685 л мазуту, 1000 кг вугілля, 500 л дизельного палива, 478 м3 газу, 1600 кг деревини.

Позитивним фактором застосування дерев’яних паливних брикетів є їх мінімальний вплив на екологію при спалюванні в порівнянні з традиційним твердим паливом за тієї ж теплотворної здатності, але в 15 разів меншим залишком попелу (макс. 1.0 %), який використовується як мінеральне добриво.

Приклад: при спалюванні бурого вугілля – залишається 40 % попелу, при спалюванні чорного вугілля – залишається 20 % попелу, при спалюванні дерев’яних брикетів – залишається 0,5-1 % попелу.

Переваги деревних брикетів як палива:

  • На відміну від дров, брикети не потребують попереднього сушіння.
  • Паливні брикети горять з мінімальною кількістю диму, не «стріляють» і не іскрять.
  • Більша тривалість горіння брикетів: у порівнянні зі звичайними дровами закладку в піч можна проводити в кілька разів рідше.
  • Постійна температура на всьому протягом горіння дерев’яних брикетів (при великій тривалості горіння).
  • Низька зольність (0,5-1,0 %). Після згоряння паливних брикетів залишається попіл, а не вугілля, як при спалюванні інших твердих видів палива.
  • Брикети вимагають менше місця для складування та перевезення: одна европалета брикетів вагою 1 т (близько 1 м3) еквівалентна 3-4 м3 дров. Відповідно, істотно знижуються витрати на транспортування і зберігання палива.
  • Зручна розфасовка (в середньому по 10 кг) дозволяє вивантажувати й складати їх вручну в гаражі, підвалі та, навіть, в коморі або на балконі квартири.
  • Викид оксиду вуглецю в атмосферу при згорянні паливних брикетів мінімальний.
  • Можливість тривалого зберігання брикетів без погіршення їх якісних характеристик, негативного впливу на навколишнє середовище.
  • Деревні паливні брикети мають широку сферу застосування і можуть використовуватися для всіх видів топок, котлів, відмінно горять в камінах і печах, грилях і т. д.
  • Спалювання таких видів деревного палива, як брикети, і використання для цього ефективного тепловироблювального обладнання дозволяє отримати у 2-4 рази більше теплової енергії з наявного потенціалу паливної деревини в порівнянні з технологіями спалювання первинних видів деревного палива (дров).

Типи паливних брикет

RUF

Існує три типи паливних брикетів —  RUF, NESTRO і  Pini&Kay

Паливні брикети RUF виробляються переважно для спалення у твердопаливних котлах та печах. Мають форму паралелепіпеда (цеглини) зі стандартними лінійними розмірами 6,5 ‒ 9,5 ‒ 15,5 см. Виробляються на гідравлічних пресах низького тиску без додавання будь-яких сполучних речовин. Теплотворність – від 4400 ккал\кг.

Pini&Kay

Паливні брикети Pini&Kay – найякісніший тип брикет, що має максимальну тривалість горіння та теплоту згорання. Має форму шестикутника (або неправильного многокутника), з отвором посередині. Виготовляється такий тип брикет шляхом дії високого тиску та високої температури. Теплотворність – від 4500 ккал/кг.

NESTRO

Паливні брикети NESTRO мають циліндричну форму, що ззовні нагадує дрова. Тому, саме вони найчастіше використовуються для камінів. Мають стандартні розміри: 30 см ‒ довжина і 6 або 9 см у діаметрі. Теплотворність – від 4400 ккал/кг